  • PTKM75R-30SM
PTKM75R-30SM
advertisement
Manufacturer No:
PTKM75R-30SM
HK JDW NO:
79-PTKM75R-30SM
Step5Bar-code shipping tag
PTKM75R-30SM
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.440W 11.18mmx11.18mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Depth
    11.18mm
  • Current Rating
    1.62A
  • Inductance
    75μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    130mOhm Max
  • Max DC Current
    1.62A
  • Frequency - Self Resonant
    7MHz
  • Current - Saturation
    280mA
  • Case/Size Code
    4444
  • Height
    10.16mm
  • Height Seated (Max)
    0.400 10.16mm