  • PTL60-19O0-104B1
PTL60-19O0-104B1
advertisement
Manufacturer No:
PTL60-19O0-104B1
HK JDW NO:
103-PTL60-19O0-104B1
Description:
PANEL CONTROL - SLIDE CARBON
Step5Bar-code shipping tag
PTL60-19O0-104B1
    Through Hole
  • Mfr
  • Size / Dimension
    Rectangular - 2.953" L x 0.354" W x 0.276" H (75.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    100 kOhms
  • Power (Watts)
    0.2W, 1/5W
  • Travel Range
    60mm