  • PTP902-130S-504B2
PTP902-130S-504B2
advertisement
Manufacturer No:
PTP902-130S-504B2
HK JDW NO:
103-PTP902-130S-504B2
Package:
Datasheet:
PTP902-130S-504B2
Description:
Quantity:
In Stock : 3308
Step5Bar-code shipping tag
PTP902-130S-504B2
  • Published
    2015
  • Tolerance
    ±30%
  • Termination
    Pin
  • Resistance
    500kOhm
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    10V
    PC Pins, Board Locks
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Actuator Type
    Slotted
  • Taper
    Linear
  • Built in Switch
    Detent
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Size - Body
    Rectangular - 0.447 x 0.374 Face x 0.447 H 11.35mmx9.50mmx11.35mm
  • Number of Gangs
    2
  • Life (Cycles)
    15000 cycles
  • Actuator Length
    1.181 30.00mm