  • PTS1206M1B500RPU00
PTS1206M1B500RPU00
advertisement
Manufacturer No:
PTS1206M1B500RPU00
HK JDW NO:
878-PTS1206M1B500RPU00
Description:
SENSOR RTD 500OHM 1206
Step5Bar-code shipping tag
PTS1206M1B500RPU00
  • Temperature Coefficient
    ±3850ppm/°C
  • Current
    0.4mA
  • Resistance Tolerance
    ±0.3%
  • Resistance @ 0°C
    500Ohms
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C