  • PTVA092407NF-V2-R5
PTVA092407NF-V2-R5
advertisement
Manufacturer No:
PTVA092407NF-V2-R5
Manufacturer:
Cree/Wolfspeed
HK JDW NO:
163-PTVA092407NF-V2-R5
Package:
HBSOF-4-2
Datasheet:
Description:
240W, SI LDMOS, 48V, 869-960MHZ,
Step5Bar-code shipping tag
PTVA092407NF-V2-R5
  • Package / Case
    HBSOF-4-2
  • Supplier Device Package
    PG-HBSOF-4-2
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    105V
  • Current Rating (Amps)
    10μA
  • Frequency
    869MHz~960MHz
  • Current - Test
    900mA
  • Transistor Type
    LDMOS
  • Gain
    22.5dB
  • Power - Output
    240W
  • Voltage - Test
    48V