  • PTVS64VP1UTP,115
PTVS64VP1UTP,115
advertisement
Manufacturer No:
PTVS64VP1UTP,115
HK JDW NO:
554-PTVS64VP1UTP,115
Datasheet:
PTVS64VP1UTP,115
Description:
TVS DIODE 64V 103V CFP5
Step5Bar-code shipping tag
PTVS64VP1UTP,115
    2
  • ECCN Code
    EAR99
    Automotive
  • Max Power Dissipation
    600W
  • Base Part Number
    PTVS64V
  • Leakage Current
    100nA
    No
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5.8A
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    103V
  • Clamping Voltage
    103V
  • Peak Pulse Current
    5.8A
  • Reverse Standoff Voltage
    64V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    71.1V
  • Reverse Breakdown Voltage
    71.1V
  • Number of Unidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~185°C TA