  • PV14-610R-M
PV14-610R-M
advertisement
Manufacturer No:
PV14-610R-M
HK JDW NO:
583-PV14-610R-M
Package:
Datasheet:
PV14-610R-M
Step5Bar-code shipping tag
PV14-610R-M
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Contact Plating
  • Weight
    1.206556kg
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    Pan-Term®
  • Feature
    Brazed Seam
  • Part Status
    Obsolete
    Blue
  • Gender
    Female
  • HTS Code
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    7.9mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Wire Gauge (Max)
    14 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    16 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    WIRE TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.170 (4.32mm)
  • Stud/Tab Size
    6 8 10 Stud
  • Length
    25.4mm
  • Width
    7.87mm
  • Thickness
    0.032 0.81mm
  • Length - Overall
    1.000 25.40mm
  • Width - Outer Edges
    0.310 7.87mm