  • PV18-10SLF-MY
PV18-10SLF-MY
advertisement
Manufacturer No:
PV18-10SLF-MY
HK JDW NO:
583-PV18-10SLF-MY
Package:
Datasheet:
PV18-10SLF-MY
Step5Bar-code shipping tag
PV18-10SLF-MY
  • Published
    2001
  • Part Status
    Obsolete
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Color
    Red
  • HTS Code
  • Depth
    8.38mm
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    FORK TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.150 (3.81mm)
  • Terminal Type
    Spring, Snap
  • Stud/Tab Size
    10 Stud
  • Tongue Inside Opening
    0.190 (4.83mm)
  • Length
    22.352mm
  • Length - Overall
    0.880 22.35mm
  • Width - Outer Edges
    0.330 8.38mm