  • PV18-8RX-MY
PV18-8RX-MY
advertisement
Manufacturer No:
PV18-8RX-MY
HK JDW NO:
583-PV18-8RX-MY
Quantity:
In Stock : 654
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PV18-8RX-MY
    Free Hanging (In-Line)
  • Weight
    1.038727kg
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Feature
    Brazed Seam, Serrated Termination
  • Color
    Red
  • HTS Code
  • Depth
    7.87mm
  • Wire Gauge
    18-22 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    RING TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.170 (4.32mm)
  • Terminal Type
    Circular
  • Length
    24.638mm
  • Thickness
    0.030 0.76mm
  • Length - Overall
    0.970 24.64mm
  • Width - Outer Edges
    0.310 7.87mm