  • PV32H252A01B00
PV32H252A01B00
advertisement
Manufacturer No:
PV32H252A01B00
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PV32H252A01B00
Step5Bar-code shipping tag
PV32H252A01B00
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    PV32
  • Size / Dimension
    Round - 0.260Dia x 0.181 H 6.60mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.5kOhms
  • Composition
    Ceramic
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Base Part Number
    PV32H
  • Termination Style
    PC Pins
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Number of Turns
    1
  • Height
    4.5974mm