  • PV34P104A01B00
PV34P104A01B00
advertisement
Manufacturer No:
PV34P104A01B00
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-PV34P104A01B00
Package:
Datasheet:
Description:
Through Hole TRIMMER, 100kOhm, Cermet,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PV34P104A01B00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    3
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    100kOhm
  • Composition
    Cermet
  • HTS Code
  • Subcategory
    Variable Resistors
  • Power Rating
    500mW
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Actuator Type
    SCREW
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C