  • PVC6A254C01B00
PVC6A254C01B00
advertisement
Manufacturer No:
PVC6A254C01B00
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PVC6A254C01B00
Package:
Datasheet:
PVC6A254C01B00
Step5Bar-code shipping tag
PVC6A254C01B00
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    PVC6
  • Size / Dimension
    Square - 0.272 x 0.272 Face x 0.205 H 6.90mmx6.90mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    250kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W