  • PVG3A501A01R00
PVG3A501A01R00
advertisement
Manufacturer No:
PVG3A501A01R00
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PVG3A501A01R00
Package:
Datasheet:
PVG3A501A01R00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PVG3A501A01R00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PVG3
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.142 x 0.134 Face x 0.079 H 3.60mmx3.40mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    500Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W