  • PVG3G105C01R00
PVG3G105C01R00
advertisement
Manufacturer No:
PVG3G105C01R00
HK JDW NO:
103-PVG3G105C01R00
Description:
TRIMMER 1M OHM 0.25W GW TOP ADJ
Step5Bar-code shipping tag
PVG3G105C01R00
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.142 x 0.134 Face x 0.079 H 3.60mmx3.40mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    1MOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW