  • PVG5H102C03R00
PVG5H102C03R00
advertisement
Manufacturer No:
PVG5H102C03R00
HK JDW NO:
103-PVG5H102C03R00
Quantity:
In Stock : 1682
Step5Bar-code shipping tag
PVG5H102C03R00
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    PVG5
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.189 x 0.146 Face x 0.146 H 4.80mmx3.70mmx3.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    1kOhms
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Base Part Number
    PVG5H
  • Termination Style
    J Lead
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Number of Turns
    11
  • Height
    3.7084mm