  • PVZ3G154C01R00
PVZ3G154C01R00
advertisement
Manufacturer No:
PVZ3G154C01R00
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PVZ3G154C01R00
Package:
Datasheet:
PVZ3G154C01R00
Description:
TRIMMER 150K OHM 0.1W SMD
Step5Bar-code shipping tag
PVZ3G154C01R00
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Carbon
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2003
  • Series
    PVZ3
  • Size / Dimension
    Square - 0.122 x 0.122 Face x 0.045 H 3.10mmx3.10mmx1.15mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±500ppm/°C
  • Resistance
    150kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W