  • PW173KB1503F01
PW173KB1503F01
advertisement
Manufacturer No:
PW173KB1503F01
HK JDW NO:
732-PW173KB1503F01
Package:
Datasheet:
PW173KB1503F01
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PW173KB1503F01
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2012
  • Series
    PW173KB (20-32W)
  • Size / Dimension
    3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    Level IV
  • Max Output Current
    2A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    15V
  • Current - Output 1
    2A
  • Max Output Power
    30W
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    70.9 1.80m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    500mW Max
  • Height
    30.988mm
  • Length
    95.504mm
  • Width
    54.102mm