  • PWR4413DR025F
PWR4413DR025F
advertisement
Manufacturer No:
PWR4413DR025F
HK JDW NO:
103-PWR4413DR025F
Package:
Radial
Datasheet:
PWR4413DR025F
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 25mOhm, Metal Element,
Step5Bar-code shipping tag
PWR4413DR025F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~325°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PWR4413
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.800Lx0.157W 20.32mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    25mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Element
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Technology
    METAL ALLOY
  • Construction
    Open Frame
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Lead Length
    4.5mm
  • Size Code
    8016
  • Threshold Voltage
    500mV
  • Height
    26.0096mm
  • Height Seated (Max)
    1.024 26.00mm