  • PWS7502A115N4LG
PWS7502A115N4LG
advertisement
Manufacturer No:
PWS7502A115N4LG
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-PWS7502A115N4LG
Package:
Datasheet:
PWS7502A115N4LG
Description:
AIR/WATER HEAT EXCHANGER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PWS7502A115N4LG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Weight
    86lbs 39kg
  • Published
    2009
  • Series
    PWS
  • Size / Dimension
    9.25Lx18.11W x 55.12 H 235.0mmx460.0mmx1400.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Air Conditioning Unit
  • Voltage - Input
    115VAC
  • Specifications
    A/C Unit, 17745 BTU
  • Height
    1.400048m
  • Length
    234.95mm
  • Width
    459.994mm