  • PXETGLJANF-2.048000
PXETGLJANF-2.048000
advertisement
Manufacturer No:
PXETGLJANF-2.048000
Manufacturer:
Taitien
HK JDW NO:
776-PXETGLJANF-2.048000
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PXETGLJANF-2.048000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    PX
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.8V~3.3V
  • Frequency
    2.048MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Max Supply Current
    10mA
  • Height
    1.0922mm
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm