  • PYB10-Q24-D15-U
PYB10-Q24-D15-U
advertisement
Manufacturer No:
PYB10-Q24-D15-U
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PYB10-Q24-D15-U
Package:
Module
Datasheet:
PYB10-Q24-D15-U
Description:
Quantity:
In Stock : 42
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PYB10-Q24-D15-U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    58.000006g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PYB10-U (10W)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    2.16Lx2.06W x 0.75 H 54.9mmx52.3mmx19.1mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    EN, IEC
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    333mA 333mA
  • Output Power
    10W
  • Voltage - Output 2
    -15V
  • Height
    19.05mm