  • PYB10-Q24-S12-DIN
PYB10-Q24-S12-DIN
advertisement
Manufacturer No:
PYB10-Q24-S12-DIN
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-PYB10-Q24-S12-DIN
Package:
Module
Datasheet:
PYB10-Q24-S12-DIN
Description:
DC/DC CONVERTER 12V 10W DIN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PYB10-Q24-S12-DIN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    64.000012g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2016
  • Series
    PYB10-DIN (10W)
  • Size / Dimension
    2.99Lx1.24W x 0.87 H 76.0mmx31.5mmx22.2mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    Enclosed
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-XXFM-X6
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    EN, IEC
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    9V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Output Power
    10W
  • Current - Output 1
    833mA
  • Total Power Output-Max
    1W
  • Height
    22.098mm