  • PYB15-Q24-D12-H-U
PYB15-Q24-D12-H-U
advertisement
Manufacturer No:
PYB15-Q24-D12-H-U
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-PYB15-Q24-D12-H-U
Package:
Module
Datasheet:
PYB15-Q24-D12-H-U
Description:
Isolated DC/DC Converters Isolated Chassis Mount DC-DC Cnvrt
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PYB15-Q24-D12-H-U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    65.999986g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    PYB15-U (15W)
  • Size / Dimension
    2.99Lx1.24W x 0.99 H 76.0mmx31.5mmx25.1mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    EN, IEC
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    625mA 625mA
  • Output Power
    15W
  • Voltage - Output 2
    -12V
  • Current - Output 1
    625mA
  • Current - Output 2
    625mA
  • Height
    25.146mm