  • PYB20-Q48-D15-U
PYB20-Q48-D15-U
advertisement
Manufacturer No:
PYB20-Q48-D15-U
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-PYB20-Q48-D15-U
Datasheet:
PYB20-Q48-D15-U
Description:
DC/DC CONVERTER +/-15V 20W UFRM
Step5Bar-code shipping tag
PYB20-Q48-D15-U
  • Weight
    28.349523g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    PYB20-U (20W)
  • Size / Dimension
    2.16Lx2.06W x 0.75 H 54.9mmx52.3mmx19.1mm
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-MXMA-X8
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    667mA 667mA
  • Output Power
    20W
  • Voltage - Output 2
  • Height
    19.05mm