  • PYBE30-Q48-D5-T
PYBE30-Q48-D5-T
advertisement
Manufacturer No:
PYBE30-Q48-D5-T
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-PYBE30-Q48-D5-T
Package:
Datasheet:
PYBE30-Q48-D5-T
Description:
DC-DC ISOLATED, 30 W, 18-75 VDC
Step5Bar-code shipping tag
PYBE30-Q48-D5-T
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C With Derating
  • Series
    PYBE30 (30W)
  • Size / Dimension
    2.99Lx1.24W x 0.83 H 76.0mmx31.5mmx21.2mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    30W
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    3A 3A