  • Q14F1ARXXHR12E
Q14F1ARXXHR12E
advertisement
Manufacturer No:
Q14F1ARXXHR12E
Manufacturer:
APEM Inc.
HK JDW NO:
67-Q14F1ARXXHR12E
Package:
Datasheet:
Q14F1ARXXHR12E
Description:
INDICATOR 12V 14MM FLUSH RED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Q14F1ARXXHR12E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    Q Series
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Type
    LED
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Panel Cutout Dimensions
    0.55 (13.97mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    20mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    10.00mm Dia