  • Q14P1CXXHG02E
Q14P1CXXHG02E
advertisement
Manufacturer No:
Q14P1CXXHG02E
HK JDW NO:
67-Q14P1CXXHG02E
Package:
Datasheet:
Q14P1CXXHG02E
Description:
LED INDICATOR;14MM;PROMINENT;Chrome; Hyper Green;No Resistor;2VDC;IP67
Step5Bar-code shipping tag
Q14P1CXXHG02E
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.55 (13.97mm)
  • Voltage
    2V
  • Life (Hours)
    100000 hours
  • Current
    20mA