  • Q14P3BZZRYG12E
Q14P3BZZRYG12E
advertisement
Manufacturer No:
Q14P3BZZRYG12E
HK JDW NO:
67-Q14P3BZZRYG12E
Package:
Datasheet:
Q14P3BZZRYG12E
Description:
LED PMI PROMINENT GRN/RED/YLW
Step5Bar-code shipping tag
Q14P3BZZRYG12E
  • Number of Terminations
    3
    LED
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    12V
  • Current Rating
    20mA
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Number of Elements
    1
  • Panel Cutout Dimensions
    0.55 (13.97mm)
  • Voltage
    12V Green 12V Red 12V Yellow
  • Current
    20mA Green 20mA Red 20mA Yellow
  • Viewing Angle
    100°
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Size
    10.00mm Dia
  • Forward Voltage
    13.2V
  • Luminous Intensity
    50 mcd
  • Millicandela Rating
    50mcd Green, 80mcd Red, 50mcd Yellow
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Reverse Voltage
    5V
  • Overall Height
    4.75mm
  • Lamp Color
    Green, Red, Yellow
  • Length
    33.5mm