  • Q14P5BXXHR24E
Q14P5BXXHR24E
advertisement
Manufacturer No:
Q14P5BXXHR24E
Manufacturer:
APEM Inc.
HK JDW NO:
67-Q14P5BXXHR24E
Package:
Datasheet:
Q14P5BXXHR24E
Description:
LED INDICATOR 14MM PROMINENT BLA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Q14P5BXXHR24E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    Q14
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.55 (14.00mm)
  • Voltage
    24V
  • Forward Current
    20mA