  • Q16F1BXXR110E
Q16F1BXXR110E
advertisement
Manufacturer No:
Q16F1BXXR110E
HK JDW NO:
67-Q16F1BXXR110E
Description:
INDICATOR 110V 16MM FLUSH RED
Step5Bar-code shipping tag
Q16F1BXXR110E
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    110V
  • Forward Current
    6mA
  • Lens Size
    10.00mm Dia
  • Forward Voltage
    2V
  • Luminous Intensity
    10 mcd
  • Overall Height
    2mm