  • Q16P1BXXY110E
Q16P1BXXY110E
advertisement
Manufacturer No:
Q16P1BXXY110E
HK JDW NO:
67-Q16P1BXXY110E
Step5Bar-code shipping tag
Q16P1BXXY110E
    Select All
  • Lamp Color
    Yellow
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AC
    LED
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • HTS Code
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    110V
  • Forward Current
    6mA
  • Lens Size
    10.00mm Dia
  • Forward Voltage
    2.1V
  • Luminous Intensity
    50 mcd
  • Overall Height
    4.75mm