  • Q16P1CXXW110E
Q16P1CXXW110E
advertisement
Manufacturer No:
Q16P1CXXW110E
HK JDW NO:
67-Q16P1CXXW110E
Step5Bar-code shipping tag
Q16P1CXXW110E
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    110V
  • Forward Current
    6mA
  • Lens Size
    10.00mm Dia
  • Forward Voltage
    3.2V
  • Luminous Intensity
    1 cd
  • Millicandela Rating
    1000mcd
  • Overall Height
    4.75mm