  • Q22F1BXXR12E
Q22F1BXXR12E
advertisement
Manufacturer No:
Q22F1BXXR12E
HK JDW NO:
67-Q22F1BXXR12E
Package:
Metal
Datasheet:
Q22F1BXXR12E
Description:
INDICATOR 12V 22MM FLUSH RED
Step5Bar-code shipping tag
Q22F1BXXR12E
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Metal
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    Q Series
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    LED
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.87 (22.10mm)
  • Life (Hours)
    100000 hours
  • Current
    40mA
  • Viewing Angle
    100°
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Size
    18.00mm Dia
  • Forward Voltage
    12V