  • Q22P1BXXY110E
Q22P1BXXY110E
advertisement
Manufacturer No:
Q22P1BXXY110E
HK JDW NO:
67-Q22P1BXXY110E
Package:
Metal
Datasheet:
Q22P1BXXY110E
Description:
INDICATOR 110V 22MM PROM YELLOW
Step5Bar-code shipping tag
Q22P1BXXY110E
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.87 (22.10mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Voltage
    110V
  • Life (Hours)
    100000 hours
  • Current
    5mA
  • Forward Current
    6mA
  • Lens Size
    18.00mm Dia
  • Forward Voltage
    5.9V
  • Luminous Intensity
    60 mcd
  • Overall Height
    6.5mm