  • Q6F3BYYRG12E
Q6F3BYYRG12E
advertisement
Manufacturer No:
Q6F3BYYRG12E
HK JDW NO:
67-Q6F3BYYRG12E
Package:
Datasheet:
Q6F3BYYRG12E
Description:
LED PM IND FLUSH GRN/RD
Step5Bar-code shipping tag
Q6F3BYYRG12E
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Flush
  • Termination
    Wire Leads
    1
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.24 (6.10mm)
  • Configuration
    COMMON BIPOLAR TERMINAL, 2 ELEMENTS
  • Voltage
    12V Green 12V Red
  • Current
    20mA Green 20mA Red
  • Viewing Angle
    100°
  • Lens Size
    3mm T-1
  • Luminous Intensity
    10 mcd
  • Millicandela Rating
    8mcd Green, 10mcd Red
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Overall Height
    1mm