  • Q6R3CXXY12E
Q6R3CXXY12E
advertisement
Manufacturer No:
Q6R3CXXY12E
HK JDW NO:
67-Q6R3CXXY12E
Package:
Datasheet:
Q6R3CXXY12E
Description:
LED PM INDICATOR RECESSED YELLOW
Step5Bar-code shipping tag
Q6R3CXXY12E
  • Voltage - Rated
    12V
  • Current Rating
    20mA
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.24 (6.10mm)
  • Lens Size
    3mm T-1
  • Luminous Intensity
    30 mcd
  • Millicandela Rating
    30mcd
  • Overall Height
    2.25mm
  • Lamp Color
    Yellow
  • Length
    18.75mm