  • Q8F3CXXG12E
Q8F3CXXG12E
advertisement
Manufacturer No:
Q8F3CXXG12E
Manufacturer:
APEM Inc.
HK JDW NO:
67-Q8F3CXXG12E
Package:
Datasheet:
Q8F3CXXG12E
Description:
LED PM INDICATOR FLUSH GREEN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Q8F3CXXG12E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    LED
  • Voltage - Rated
    12V
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • HTS Code
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Ingress Protection
    IP67
  • Current Rating
    20mA
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Lead Length
    200mm
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.31 (7.87mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Viewing Angle
    100°
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    5mm T-1 3/4
  • Forward Voltage
    12V
  • Luminous Intensity
    8 mcd
  • Millicandela Rating
    8mcd
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Overall Height
    1mm
  • Lamp Color
    Green
  • Length
    27.6mm