  • Q8P3CXXR28E
Q8P3CXXR28E
advertisement
Manufacturer No:
Q8P3CXXR28E
HK JDW NO:
67-Q8P3CXXR28E
Package:
Datasheet:
Q8P3CXXR28E
Description:
LED Panel Mount Indicators 8mm RED LED PANEL INDICATOR WIRE LEADS
Step5Bar-code shipping tag
Q8P3CXXR28E
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    Q Series
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Wire
  • Connector Type
    Wire Leads
  • Type
    LED
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.31 (7.87mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Current
    20mA
  • Viewing Angle
    100°
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    5mm T-1 3/4
  • Forward Voltage
    28V
  • Luminous Intensity
    10 mcd
  • Millicandela Rating
    100mcd
  • Overall Height
    5.1mm