  • QADA-50-24-1401
QADA-50-24-1401
advertisement
Manufacturer No:
QADA-50-24-1401
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-QADA-50-24-1401
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 50W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QADA-50-24-1401
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    QADA-50 (50W)
  • Size / Dimension
    4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power (Watts)
    50W
  • Approval Agency
    BSMI, CB, CCC, CE, cULus, FCC, GS, PSE
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2.1A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    210mW Max