  • QFWB-18-5-US01
QFWB-18-5-US01
advertisement
Manufacturer No:
QFWB-18-5-US01
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-QFWB-18-5-US01
Package:
Datasheet:
Description:
UNIVERSAL INPUT 18W 5VDC US PLUG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QFWB-18-5-US01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Weight
    0.232lb 105.23g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2014
  • Series
    QFWB-18 (18W)
  • Size / Dimension
    2.81Lx1.70W x 1.13 H 71.3mmx43.3mmx28.8mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    11W
  • Approval Agency
    cULus
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2.1A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max