  • QGKF-150-24
QGKF-150-24
advertisement
Manufacturer No:
QGKF-150-24
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-QGKF-150-24
Package:
Datasheet:
Description:
QGKF-150-24 datasheet pdf and AC DC Converters product details from Qualtek stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 4987
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QGKF-150-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    QGKF-150 (150W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    6.30Lx3.87W x 1.50 H 160.0mmx98.3mmx38.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    151W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    6.3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC