  • QRM85BXXY12E
QRM85BXXY12E
advertisement
Manufacturer No:
QRM85BXXY12E
Manufacturer:
APEM Inc.
HK JDW NO:
67-QRM85BXXY12E
Package:
Datasheet:
QRM85BXXY12E
Description:
LED PMI REAR MOUNT YELLOW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QRM85BXXY12E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    QRM
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    LED
  • Voltage - Rated
    12V
  • HTS Code
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Ingress Protection
    IP67
  • Current Rating
    20mA
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.32 (8.13mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Viewing Angle
    60°
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    5mm T-1 3/4
  • Luminous Intensity
    6 mcd
  • Millicandela Rating
    6mcd
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Lamp Color
    Yellow
  • Length
    15.3mm