  • QS103XXHG220
QS103XXHG220
advertisement
Manufacturer No:
QS103XXHG220
HK JDW NO:
67-QS103XXHG220
Description:
LED Indicator;10mm;Plastic;Snap-In;Panel Mount;Fixed;Hyper Green;220VAC;Wire
Step5Bar-code shipping tag
QS103XXHG220
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    220V
  • HTS Code
  • Current Rating
    3mA
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Operating Supply Voltage
    220V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.39 (9.91mm)
  • Forward Current
    3mA
  • Lens Size
    12.00mm Dia
  • Forward Voltage
    3.3V
  • Luminous Intensity
    1.2 cd
  • Millicandela Rating
    1200mcd
  • Lamp Color
    Green
  • Length
    28.25mm