  • QS121XXHG110
QS121XXHG110
advertisement
Manufacturer No:
QS121XXHG110
HK JDW NO:
67-QS121XXHG110
Description:
INDICATOR 12MM FIXED HI GRN 110V
Step5Bar-code shipping tag
QS121XXHG110
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    110V
  • HTS Code
  • Current Rating
    6mA
  • Panel Cutout Dimensions
    0.47 (11.94mm)
  • Viewing Angle
    45°
  • Forward Current
    6mA
  • Lens Size
    14.00mm Dia
  • Forward Voltage
    3.3V
  • Luminous Intensity
    1.2 cd
  • Millicandela Rating
    1200mcd
  • Lamp Color
    Green
  • Length
    28.5mm