  • QS121XXHW110
QS121XXHW110
advertisement
Manufacturer No:
QS121XXHW110
HK JDW NO:
67-QS121XXHW110
Description:
LED Indicator;12mm;Plastic;Snap-In;Panel Mount;Fixed;Hyper White;110VAC;Solder
Step5Bar-code shipping tag
QS121XXHW110
    15 Weeks
  • Mount
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    110V
  • HTS Code
  • Current Rating
    6mA
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Operating Supply Voltage
    110V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.47 (11.94mm)
  • Viewing Angle
    45°
  • Forward Current
    6mA
  • Lens Size
    14.00mm Dia
  • Forward Voltage
    3.3V
  • Luminous Intensity
    2.5 cd
  • Millicandela Rating
    2500mcd
  • Lamp Color
    White
  • Length
    28.5mm