  • QS121XXHY220
QS121XXHY220
advertisement
Manufacturer No:
QS121XXHY220
HK JDW NO:
67-QS121XXHY220
Description:
LED Indicator;12mm;Plastic;Snap-In;Panel Mount;Fixed;Hyper Yellow;220VAC;Solder
Step5Bar-code shipping tag
QS121XXHY220
    15 Weeks
  • Mount
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    220V
  • HTS Code
  • Current Rating
    3mA
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Operating Supply Voltage
    220V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.47 (11.94mm)
  • Viewing Angle
    45°
  • Forward Current
    3mA
  • Lens Size
    14.00mm Dia
  • Forward Voltage
    2V
  • Luminous Intensity
    380 mcd
  • Lamp Color
    Yellow
  • Length
    28.5mm