  • QS123XXHY220
QS123XXHY220
advertisement
Manufacturer No:
QS123XXHY220
HK JDW NO:
67-QS123XXHY220
Description:
LED Indicator;12mm;Plastic;Snap-In;Panel Mount;Fixed;Hyper Yellow;110VAC;Wire
Step5Bar-code shipping tag
QS123XXHY220
  • Length
    28.5mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AC
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    220V
  • HTS Code
  • Current Rating
    3mA
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Operating Supply Voltage
    220V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.47 (11.94mm)
  • Viewing Angle
    45°
  • Forward Current
    3mA
  • Lens Size
    14.00mm Dia
  • Forward Voltage
    2V