  • QXK2G473KTP7FJ
QXK2G473KTP7FJ
advertisement
Manufacturer No:
QXK2G473KTP7FJ
HK JDW NO:
555-QXK2G473KTP7FJ
Description:
QXK 0.047μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
QXK2G473KTP7FJ
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.531Lx0.185W 13.50mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Size Code
    5319
  • Height Seated (Max)
    0.583 14.80mm
  • Length
    13.5mm
  • Width
    4.7mm