  • QXK2J334KTP7FX
QXK2J334KTP7FX
advertisement
Manufacturer No:
QXK2J334KTP7FX
HK JDW NO:
555-QXK2J334KTP7FX
Description:
QXK 0.33μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
QXK2J334KTP7FX
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.004Lx0.311W 25.50mmx7.90mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.854 21.70mm