  • QXP2G104KRP7FP
QXP2G104KRP7FP
advertisement
Manufacturer No:
QXP2G104KRP7FP
HK JDW NO:
555-QXP2G104KRP7FP
Description:
QXP 0.1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 160V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
QXP2G104KRP7FP
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.299W 21.00mmx7.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Additional Feature
    AC VOLTAGE (V): 160
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Terminal Pitch
    17.5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Spacing
    0.689 17.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Size Code
    8330
  • Height Seated (Max)
    0.697 17.70mm
  • Length
    21mm
  • Width
    7.6mm